Piaseczno to dawne lenno rodziny von den Goltz – jest wsią o metryce średniowiecznej; data powstania osady jest jednak nieznana. Ok. połowy XIX w. we Wsi oprócz majątku rycerskiego (należącego podówczas do Theodora Karbe) było 7 budynków mieszkalnych (21 gospodarstw domowych) i ok. 170 mieszkańców. Na początku XX w. majątek rycerski został częściowo rozparcelowany; resztkówka należała do Anny Ventzke. W połowie lat 20-tych XX w. we wsi mieszkało 314 osób. Dziś mieszka tu około 80 osób z czego 3/4 to katolicy.
Miejscowy kościół wzniesiony został najprawdopodobniej w końcu XVI w. (za takim datowaniem przemawiają cechy warsztatu budowlanego korpusu nawowego). W 1819 r. kościół został przebudowany (Z korpusu nawowego wyprowadzono wieżę zbudowaną w technice ryglowej, w tej samej konstrukcji wykonano szczyty dachu, dach otrzymał nową więźbę, przebudowano otwory okienne i drzwiowy). W czasie II wojny światowej obiekt został uszkodzony; w latach 50-tych zaistniała konieczność rozebrania ryglowej wieży (i wymiany części krokwi w więźbie dachowej).
W sensie architektonicznym kościół z Piaseczna należy do bardzo licznej grupy pomorskich, niewielkich salowych świątyń bezwieżowych, charakteryzujących się prostotą formy i nieskomplikowaną kompozycją elewacji; obiekty o zbliżonej formie i konstrukcji wznoszone były powszechnie na Pomorzu w okresie od XV do XVII w.